HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Prezenty dla sponsorów

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6626670
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Perły Duchowej Wiedzy
Autor: Himalaya Master
Minimalna dotacja: 25 PLN (plus koszty przesyłki)
Ilość stron: 160
Okładka: miękka, lakierowana, klejona

Jak otrzymać książkę?
Kolejny, drugi tom z serii Przekazy Mistrza Himalaya, z których każdy zawiera 30 drogocennych Przekazów Duchowych dla każdego człowieka, który choć trochę interesuje się Duchowym Rozwojem. Przekazy są odpowiedzią na nurtujące ludzkość pytania, poradami i wskazówkami jak radzić sobie z problemami codzienności. Autor prostuje wiele zagmatwanych i zniekształconych przez wieki zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.Spis Treści

PIERWSZA MANDALA SKARBÓW MĄDROŚCI
1. Jak Życie i Świat Zacząć Zmieniać na Lepsze
2. Charakterystyczne Cechy Ludzi-Aniołów
3. O Pomocy i Wsparciu Ofiar Stresu, Terroru i Gwałtu
4. Ochrona Przyrody a Człowieczeństwo
5. Życie bez Raka, Demencji i Innych Ciężkich Chorób
6. Prezentacja Mówców i Wykładowców a Zasady Sukcesu
7. Indywidualny Nowy Rok - Świętem Narodzenia
8. Śladami Odwiecznej Kultury Duchowej Narodu Polan
9. Czy UFO to Zjawiska Metafizyczne?
10. Socjalne Państwo Prawa

DRUGA MANDALA SKARBÓW MĄDROŚCI
11. Budowanie Nowego Świata Całej Ludzkości
12. PREMAN – Boża Miłość i Jej Przejawianie
13. Zapobieganie Telomerazie, Zarazie Degradacji Ludzi
14. Sztuka Masowania – Wszechstronna Terapia
15. Praca z Energią Żywiołów i Oczyszczania Ćakramów
16. Waruna – Strażnik Ładu i Porządku Niebios
17. Wiecznie Żywa Historia Życia Adama i Ewy
18. Położenie Cywilizacji Atlantydów
19. Przewodnicy Duchowi, Kolory Dusz i Praktyki Drogi
20. Zmierzch Instytucjonalnych Religii Starego Świata

TRZECIA MANDALA SKARBÓW MĄDROŚCI
21. O Rozpowszechnianiu Nauki i Uczniostwie
22. Nauka o Tym Jak Rozmawiać z Bogiem
23. Odpowiedzialność Grupowej Karmy Ludzi
24. Podstawy Naturalnej Medycyny i Dobrego Zdrowia
25. O Szarlatańskim Pseudoleczeniu Zwanym Psychiatrią
26. Pochodzenie Ludzi i Inne Byty Zielonej Planety
27. Myśli Świętego Orędownika, Proroka
28. Poznawanie Wyższych Sfer Świata i Bytu
29. Jak Zostać Uczniem Prawdziwego Duchowego Mistrza?
30. Kształcenie Charakteru NarodowegoPrzedmowa...

U świtu nowej Ery Wodnika zaznacza się coraz bardziej dynamiczna przemiana całej ludzkości, która zmierza nieuchronnie ku zniesieniu wszelkich barier, ku zjednoczeniu ludów całej planety w jedną ogólnoziemską federację. Rozumieją ten proces i jego potrzebę wszyscy dobrzy i światli ludzie budujący wspólnoty ponadnarodowe, likwidujący bariery uprzedzeń pomiędzy rasami, narodami, płciami i kulturami. Najtrudniejsze i najważniejsze do przezwyciężenia są bariery fanatyzmów i podziałów religijnych, które w historii wywołały najwięcej wojen, prześladowań i religijnych rzezi, co musi ostatecznie przejść do historii, poprzez budowanie uniwersalnej kultury religijno – duchowej ludzkości bez dogmatu i fanatyzmu. Propagowanie miłości międzyludzkiej oraz pokoju między narodami to dwa filary, dwie kroczące naprzód nogi postępu w dziedzinie zjednoczenia duchowego wszystkich ludzi.

Oferowana pozycja nauk jest doskonałym drogowskazem ku przemianie indywidualnej świadomości ludzkiej i uwolnieniu jej od tragicznych obciążeń przodków oraz całego bagażu bolesnych przeżyć i podświadomych "zapisów przeszłości". Daje pomoc w odsłanianiu swojej prawdziwej istoty, w odnalezieniu sensu życia w głębi swej Jaźni czy Duszy, w zrozumieniu swojego własnego miejsca i roli w społeczeństwie. Starożytni jak i współcześni Mędrcy polecali człowiekowi do rozważań, refleksji czy rozmyślań Trzy Wielkie Pytania - "Kim Jestem", "Dokąd zmierzam", "Skąd Pochodzę"? Wielkie pytania studiowane są jako rodzaj badania siebie tak przez mistyków chrześcijańskich w klasztorach, jak i przez adeptów buddyjskich zen czy też przez medytujących joginów, a także w tradycji zarathrusztrańskiej. Uświadomienie sobie głębiej swej natury, tego kim się jest i dokąd zmierza ludzka Dusza, Jaźń wyzwala człowieka z wielu problemów. Życie czy los przestaje przeszkadzać, a zaczyna pomagać, jeśli człowiek staje się sobą, tym, kim naprawdę jest i spełnia się spontanicznie.

Nauki odsłaniają sfery życia najbliższe człowiekowi i pomagają zrozumieć ich częstokroć bolesne przejawienie. Prezentują wiele wskazówek właściwego stosunku do innych ludzi – skupianie siły umysłu na tym co dobre, rozwijanie życzliwości dla bliskich i przyjaciół, cieszenie się z sukcesu innych. Inspirują do zmiany stylu życia, do rozwijania humanitarności – działania dla dobra drugiego człowieka. Pomagają zrozumieć, dlaczego egzystencja człowieka na tej planecie często przypomina długotrwały test woli życia, test mocy przetrwania, czasem w skrajnych warunkach i że najważniejszym jest, aby wola życia i przetrwania uległa pozytywnemu wzmocnieniu i intestyfikacji.

Zawarta jest wiedza o głębokiej ekologii, długowieczności, szczęśliwym i zdrowym życiu, o naturalnych metodach leczenia. Wskazuje, jak odnajdywać Harmonię z Przyrodą i jej żywiołami, co jest również pierwszym krokiem do samouzdrawiania. U ludzi uwrażliwionych na energię żywiołów pojawia się spontaniczny kult Matki Ziemi, potrzeba jedności z planetą, potrzeba szacunku i wdzięczności dla Ziemi za jej plony, trud przyrody w dziele karmienia i odżywiania człowieka a także potrzeba walki o ratowanie wszelkiego życia na planecie Gaja. Czytelnik odnajdzie tu również starożytne dzieje Polan i słowiańskiej, czystej duchowości i religijności plemion, z których powstał dzisiejszy Naród Polski. Nasza rodzima duchowość i kultura wyrosła z najlepszych wartości całego obszaru indoeuropejskich wpływów i idei, a wszelkie formy kultu opierały się na pokoju, zgodzie, honorze, tolerancji i poczuciu jedności ludzi z przyrodą. Wielu z pewnością zainteresuje tajemna wiedza o Aniołach i o sposobach pełniejszego przyjmowania Błogosławieństw i Mocy, czyli psychoenergetycznego wsparcia płynącego od wielkich Oświeconych i Uduchowionych ludzi, których przyłączono do Aniołów, Bogów Nieba i zabrano do Raju, Krainy Szczęśliwości.

Każda "lekcja" stanowi samodzielnà całość, zawiera Żywe SŁOWO Mistrza Mądrości i dlatego bardzo mocno poruszy Twoje serce, obudzi uśpioną tęsknotę do tego co piękne, szlachetne i czyste. Studiowanie kolejnych Nauk poszerzać będzie twoją świadomość i intuicyjną wiedzę życia, co pomoże Tobie uchronić się przed błędami i nieszczęściami, które przynoszą cierpienie, co jest bardzo istotne, jeśli jesteś osobą szczerze zainteresowaną ideałami Nowej Epoki Rozwoju i Postępu – pracą nad podnoszeniem jakości swego życia i dobra całej ludzkości.

W obecnym okresie przejściowym, okresie gwałtownych przemian społecznych, kulturowych i technologicznych, wprowadzających ludzkość w nową erę pokoju, zwaną powszechnie na świecie epoką wodnika, "Nauki Mistrza Himalaya" niosą ludziom wspaniałą pomoc w duchowych i psychicznych kryzysach, w odnajdywaniu nowych celów i sensu życia.

Z wyrazami Wdzięczności dla Himalaya Master
Agastini Devi, Delhi, grudzień 2004Każdy kto czyta Przekazy Mistrza Himalaya znajdzie w nich klucz do duchowych prawd swej własnej religii; bowiem Prawda o której mówią jest wszechogarniająca. Mistrz Himalaya w przystępny sposób udziela odpowiedzi czytelnikowi na tak uniwersalne i odwieczne kwestie jak Kim Jestem, Skąd Pochodzę i Dokąd Zmierzam, a także daje klucze do odnalezienia prawdziwej Duchowej Drogi. Jak Medytować, by osiągnąć pełnię człowieczeństwa i wznieść się na wyższy, niebiański stopień ewolucji, jak stać się Uczniem Duchowym – te sprawy pogłębiające myśli czytelnika i rozszerzające jego świadomość porusza w swych wykładach. Ich nauka ma uniwersalizm Prawdy i może służyć za podstawę dla powszechnej Religii Ducha.

Z tym większą radością zachęcam każdego do zagłębiania się w to dzieło napisane w oryginalnym duchu jogicznej mądrości i odkrywania jego wielopoziomowego przekazu i znaczenia.

Acharya Andrew Marîchi Cwiekar
Launceston, styczeń 2005
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3