HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Podcast

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6820137
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

Zapraszamy do słuchania naszych podcastów! Poniżej znajdziesz
więcej informacji o tym: co to jest podcast i jak go odsłuchiwać.


Podcast: Bajki Mistrza Himalaya
feed url: http://www.himalaya-tirtha.org/podcast/bajki.xml

Bajki Mistrza Himalaya - czar i egoztyka duchowych nauk wschodu przekazane w formie bajek przez Himalaya Swami w oryginalnym duchu jogicznej mądrości. Drogocenne Perły Duchowej Wiedzy dla dzieci i dorosłych, wskazówek i porad dotyczących Duchowego Rozwoju, Jogi, Medytacji, Religii i Mistyki

Ostatnio wyemitowane audycje:
1. Bajka o Guru, Uczniu i Wozie (NEW)
2. Bajka o Upadku Pierwszych Ludzi
3. Bajka o Eliaszu i Khidr

kliknij i dodaj podcast do swoich serwisów:


Podcast: Przekazy Mistrza Himalaya
feed url: http://www.himalaya-tirtha.org/podcast/pmh.xml

Podcast Przekazy Mistrza Himalaya to nauki przekazane przez Himalaya Swami w oryginalnym duchu jogicznej mądrości. Odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, wskazówek i porad dotyczących problemów codziennego życia, Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki. Nauki serii PRZEKAZY MISTRZA HIMALAYA mają uniwersalizm Prawdy i mogą służyć za podstawę dla Powszechnej Religii Ducha.

Ostatnio wyemitowane audycje:
1. O Podążaniu Ścieżką Uczniostwa Siedmiu Lotosów (NEW)
2.
Śladami Odwiecznej Kultury Duchowej Narodu Polan
3. Indywidualny Nowy Rok Świętem Narodzenia

kliknij i dodaj podcast do swoich serwisów:


Co to jest Podcast?

Najprościej mówiąc, można PODCAST porównać do radia internetowego. Audycje i słuchowiska nie są jednak nadawane non-stop, tylko zwykle w formie kolejnych odcinków, które pobiera się z internetu jako pliki audio (najczęściej MP3). Z podcastów bardzo często korzystają miłośnicy przenośnych odtwarzaczy mp3 (np. iPod, Creative zen czy inne), ale i internauci na swoich komputerach ... Podcast wykorzystuje tzw. technologię RSS, a to znaczy, że korzystając z pewnych programów (jak np. iTunes (PC, MAC) lub Amarok, iPoder (LINUX) czy choćby nawet zwykła przeglądarka stron internetowych Firefox albo Safari oraz serwisy internetowe my Google, my Yahoo) możesz subskrybować interesującą cię audycję (podcast) i być na bieżąco informowanym o jej nowych odcinkach i od razu je pobierać na swój komputer, odtwarzacz mp3 i słuchać. Podcasty najczęściej są za darmo. W internecie można znaleźć podcasty na każdy prawie temat (jak nauka, fizyka, medytacja, joga, komputery, polityka, religia, przyroda, gotowanie i wiele wiele innych).


Jak odsłuchiwać audycje w formie podcastów?

Najlepiej odsłuchiwać podcasty za pomocą programów do tego przeznaczonych. Jest bardzo dużo takich programów, które można ściągnąć za darmo z internetu. W chwili obecnej najbardziej chyba popularnym w tej chwili programem do odtwarzania plików audio (m.in. MP3) i zarządzania nimi oraz przede wszystkim obsługi podcastów jest iTunes (na platformy PC i MAC) albo Amarok czy iPoder (na platformy LINUX). Dla zobrazowania procesu subskrybcji posłużymy się programem iTunes. Jest to program darmowy, możesz go ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej Apple (kliknij tutaj). Dzięki niemu możesz swobodnie subskrybować podcasty na interesujące Cię tematy i odsłuchiwać je bezpośrednio na komputerze lub automatycznie synchronizować je z iPodem (przenośnym odtwarzaczem plików mp3).

1. Ściągnij z internetu program iTunes i zainstaluj go na swoim komputerze:2. Po zainstalowaniu iTunes'a, żeby zacząć używać jakiegokolwiek podcastu musisz dokonać jego SUBSKRYBCJI. Subskrybcję robi się tylko raz. Można zrobić to na 2 sposoby. Albo wybrać sobie interesujący Cię podcast i dokonać darmowej subskrybcji w sklepie iTunes Store, który jest wbudowany niejako w program albo wpisać adres internetowy interesującego cię podcastu w menu ADVANCED / SUBSCRIBE TO PODCAST. Przykład: żeby dokonać subskrybcji podcastu PRZEKAZY MISTRZA HIMALAYA musisz wpisać w okienko jego adres (feed url) podany wyżej w opisie, czyli "http://www.himalaya-tirtha.org/podcast/pmh.xml". UWAGA: dla ułatwienia procesu subskrybcji - dodaliśmy do każdego podcastu ikonki, dzięki którym możesz automatycznie, jednym kliknięciem dodać go do programu iTunes albo do swoich serwisów myYahoo! czy Google bez ręcznego wpisywania adresu.3. Po dokonaniu subskrybcji, iTunes automatycznie połączy się z wybranym przez Ciebie podcastem i ściągnie listę wszystkich dostępnych tytułów audycji (przykład na rysunku poniżej). Będzie Cię także na bieżąco informował o nowych dostępnych odcinkach. Każdy odcinek danej audycji możesz pobrać na swój komputer i odsłuchiwać za pomocą iTunes. W lewym panelu programu znajdziesz ikonkę PODCASTS. Po kliknięciu w nią, w głównym oknie iTunes widać wszystkie Twoje podcasty z listą dostępnych tematów do odsłuchania.4. Dla posiadaczy iPodów - dodatkowa korzyść z iTunes. W chwili, gdy podłączysz iPoda do komputera, iTunes automatycznie rozpocznie synchronizowanie podcastów, książek audio, muzyki i innych rzeczy. Dzięki czemu możesz na bieżąco słuchać swoje podcasty gdziekolwiek jesteś korzystając z dobrodziejstw małego kieszonkowego odtwarzacza mp3. Wystarczy, że przed wyjściem na wycieczkę czy na spacer zsynchronizujesz swojego iPoda z komputerem, a iTunes zadba o to, żeby na Twoim iPodzie znalazły się najnowsze odcinki interesujących Cię podcastów np. Przekazy Mistrza Himalaya.Inne programy od obsługi podcastów działają na podobnej zasadzie, jak opisany wyżej iTunes. Subskrybowanie kanałów podcastowych oferują także przeglądarki stron www jak np. Firefox, ale i popularne serwisy internetowe, jak iGoogle czy myYahoo. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z tej coraz bardziej popularnej formy studiowania duchowych nauk i wykładów. Wiele duchowych szkół jogi i medytacji na świecie oferuje dzisiaj cenne wykłady właśnie w tej formie. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej w uruchomieniu podcastu na swoim komputerze, napisz do nas na adres: info@himalaya-tirtha.org
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3