Radża Joga :: Biblioteka Radźa Jogi :: Radża Warsztaty
» Radża Joga » Biblioteka Radźa Jogi » Medytacja Radźa Jogi

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6473914
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28


1. Uświadamiamy sobie siebie jako ośrodek energii, punkt światła, który jest połączony świetlistymi promieniami ze wszystkimi ośrodkami energii i światła, jakie istnieją pośród całej ludzkości planety Ziemia! Stajemy się coraz bardziej jaśniejącym, promiennym ośrodkiem, świetlistego, jaśniejącego blasku, który promieniuje w jedności ze wszystkimi jaśniejącymi ludźmi światła, tworząc wspólnie połączona wielką sieć światła, czystej energii obejmującej planetę. Mocno odczuwamy ośrodki światła, ćakramy wewnątrz ciała, a szczególnie ośrodek głowy adźńa oraz ośrodek serca, anahata. Wzmagamy intensywność blasku na podobieństwo coraz bardziej jaśniejącej gwiazdy rozświetlającej wspólny umysł ludzkości. W świadomości jedności ze wszystkimi źródłami światła pośród ludzkiej rodziny rozświetlamy cały pozaświadomy umysł ludzkości.2. Mentalnie tworzymy ścieżkę światła, rozświetlającej energii, ku Duchowej Hierarchii Świętych, Mistrzów i Proroków oraz Aniołów i Archaniołów opiekujących się planetą i ludzkością. Duchowa Hierarchia jest sercem planety, boskim sercem ludzkości z którego płyną niezliczone promienie jaśniejącej, ożywczej energii. Przedłużamy stworzoną ścieżkę światła ku ośrodkowi Boskiej Woli w Szambali, gdzie jest duchowy rozum Hierarchii i Wielka Rada kierująca losami planety, siedziba Stwórców Życia. Coraz bardziej jednoczymy się poprzez ścieżkę blasku i światła z sercem ludzkości, którym jest Duchowa Hierarchia i z duchowym Rozumem, który jest niczym Boskie Oko czuwające nad ludzkością. Stajemy się całkowicie połączeni ze światłem mistrzów Mądrości, Świątynią Śigatse, gdzie żyje Zbawiciel ludzkości i z Szambalą. Jako ośrodki światła na planecie jaśniejemy coraz bardziej i coraz potężniej rozprzestrzeniamy duchowy blask rozjaśniając wspólny umysł ludzkości, całą zbiorową nieświadomość. Rozprzestrzeniamy spływający z góry blask Mistrzów Mądrości i Szambali.3. Utrzymujemy umysł skupiony na naturze naszego planetarnego życia, na energetycznej zasadzie sterującej naturą życia, która jest siłą miłowania, energią miłości i miłosierdzia. Doświadczamy delikatnej poświaty różowego blasku czystej bezinteresownej miłości i miłosierdzia, które spływa z serca ludzkości od świętych mistrzów pełnych Miłości i Mądrości oraz Miłosierdzia. Kontemplujemy w cichości naturę życia na całej planecie życia, które opiera się na powszechnej zasadzie wzajemności, na odwzajemnianiu czystych uczuć w sposób bezinteresowny. Uświadamiamy sobie przez chwilę jak się w życiu w codziennym postępowaniu kierować zasadą miłowania, jak funkcjonować w życiu, aby wyrażać boską zasadę miłowania!4. Intensywnie w pełni światła emanujemy silną myśl, aby moc naszej Duszy, Wyższej Jaźni kierowała zewnętrzną, cielesną formą naszej istoty i aby Dusza kierowała całym procesem naszego jednostkowego, ludzkiego życia, wszystkimi zdarzeniami.

„Niech Boska Dusza, Wyższa Jaźń kieruje moim ciałem i niech kieruje wszystkimi zdarzeniami w moim życiu, niech miłość zwycięża, niech wszyscy ludzie żyją w duchu miłowania! Niech miłość zwycięża w każdym ludzkim życiu!”5. Głośno recytujemy lub powtarzamy szeptem afirmacje światła i miłości, które pomagają zwiększyć energię myśli i kontemplacji:

• Staję się teraz ośrodkiem duchowej Miłości w której żyję, działam i poruszam się!
• W duchu Miłości staję się osobą, która z dobrej woli służy pomocą wszystkim potrzebującym!
• Niech miłość boskiej Jaźni, Duszy rozprzestrzenia się poprzez moje serce,
   grupę i niech ogarnia cały świat!

Powtarzamy afirmującą myśl kilkanaście razy, a potem kontemplujemy ja i utwierdzamy powtarzając mentalnie. Wzmagamy blask jaśniejącego światła, którego jesteśmy centrum.6. Wyobrażamy sobie jak wola czynienia Dobra ogarnia cały świat, jak dobroczynność rodzi się w sercach całej ludzkiej rodziny. Istota Miłowania i Miłosierdzia spływa z ośrodka Woli Bożej w Szambali, z Serca Azji i Mózgu Planety, płynie poprzez Świątynię Mądrości Śigatse, która jest duchowym Sercem Ludzkości i rozpowszechnia się po świecie poprzez umysły i serca medytujących służebników ludzkości! Uświadamiamy sobie jak wszyscy służebnicy ludzkości, ośrodki światła na całej planecie zostają ogarnięci rozprzestrzeniającym się blaskiem miłowania, różowawym czy liliowym blaskiem duchowej, bezinteresownej miłości. Wyobrażamy sobie jak serca wszystkich ludzi obmywane są promieniami energii miłości, która spływa do serc wszystkich ludzi z wyższych planów duchowego istnienia! Rozpuszczają się więzy i uwarunkowania ludzi tak, aby mogli ciągle doświadczać miłości, przejawiać miłość i żyć miłością jako esencją człowieczeństwa. Coraz więcej serc jednoczy się z nami w Miłości.7. Recytujemy wybraną modlitwę, inwokację lub powszechną wedyjską modlitwę jaką jest Gāyatrî wizualizując w tym czasie jak promieniujące światło, miłość i moc Boskiego Ducha ogarnia ludzką świadomość.

Om Bhūrbhuvah Svaħ!
Tat Sawitur Vareňam
Bhargo Devasja Dhîmahi
Dhiyo Yonāħ Praćodayāt!
                         
Zakańczamy wibrując kilka (trzy, siedem) razy świętą sylabę Praňawah oznaczającą świadome połączenie z Boskością i chwilę trwamy skupiając się w ośrodku Trzeciego Oka wewnątrz głowy!

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
4
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3