Laja Joga :: Tantra :: Laja Marga :: Biblioteka Laja Jogi :: Laja Warsztaty
» Laja Joga » Biblioteka Laja Jogi

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6635968
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
• Ezoteryczne biblioteki: HTS, Ajurwedy, Radża Jogi, Hatha Jogi i Wadźrasattwy
• Zbiory nauk Uniwersytetu Himalaya oraz wedyjskie pieśni duchowe i mantramy


Laja Joga - Wprowadzenie w Istotę Ścieżki
Opracowanie to jest doskonałym wprowadzeniem w istotę Ścieżki Laja Jogi. Himalaya Master w przejrzysty sposób wprowadza czytelnika w tajniki wiedzy o ścieżce LAYA, zapoznaje z istotnymi kwestiami i pojęciami jak np.: ćakramy, subtelne powłoki człoweka, proces jednoczenia z Bogiem, Guru, Śiwa i Parwatti, podstawowe praktyki SADHANA i ABHJASA. Opracowanie jest skrótowym szkicem paru aspektów jogicznej pracy, uzmysławia czytelnikowi orientacyjnie kilka kierunków w kultywowaniu głębszych wymiarów jogi.
Laja Joga w Służbie ...
Elementarna Wiedza Duchowa niezbędna dla każdego Laja Jogina do pracy nad samooczyszczeniem. Na czym praca adepta Laja Jogi polega? Prawo Wzajemności. Wypaczenia Zasady Wiecznego Życia. Żywioły. Praca z Dźwiękiem. Owoce Ducha Świętego...
Mohana Tantra: Nauka o Wyzwoleniu
Nauki wprowadzające do tantrycznych metod nauki i praktyki ułożone w 44 ezoteryczno - mistyczne paragrafy, co ułatwia studiowanie i przyswajanie Świętej Wiedzy, Śri Tantra Vidya jaka przekazywana jest od tysiącleci przez kolejne pokolenia Mistrzów Mądrości i Miłości ze wschodu! Trochę o historii, kulturze, praktyce, sposobach uczenia, inicjacji i rytach 5 M w Mohana Tantrach!
Tańce i Śpiewy LAYA
Pieśni i recytacje duchowe dla uwznioślenia i oczyszczenia charakteru oraz przemiany i sublimacji ego/jaźni w wyższą formę bytu. Śruti-Laya inaczej znane jako Qawwali to duchowa rozrywka, ale i głęboka praktyka transformacji wnętrza ku boskości (daivam). Najgłębsza forma Śruti-Laya odbywa się zawsze w formie intonowania Bhajan (Pieśni) oraz Mantram (Inwokacji) w Obecności duchowego, najlepiej Oświeconego Nauczyciela (Guru).
Laja Joga - Istota Wszelkiej Religii
"Joga to realna praktyka i pomoc w głębszym zrozumieniu każdej z istniejących religii czy wyznań, nie zaś zbiór dogmatów. Laja joga ukazuje w szczególności to, co "wspólne w naukach wszystkich religii i wyznań duchowych. Joga jest Drogą czystą i bitą ścieżką prawości i miłości. Nawet taoistyczna tradycja religijna swoje głębsze i rdzenne nauki raczy nazywać jogą. Laja jest Światłem Ekumenii, które jednoczy w sobie prawdę wszystkich istniejących religii. Można powiedzieć, że religie stanowią uproszczoną i egzoteryczną zewnętrzną stronę jogi."
Cisza Umysłu
Podczas wspólnej, trzydniowej intensywnej praktyki medytacji z Mistrzem doznałem swych pierwszych wewnętrznych przeżyć. Pojawiła się w końcu ta zupełna cisza myśli i emocji, jakby zawieszenie wszelkich wrażeń i odczuć, jakby wejście w jakieś nowe, innowymiarowe życie. Mistrz spytał mnie, czy jestem gotów oddać się całkowicie i zawierzyć bezwzględnie swemu najistotniejszemu wewnętrznemu kierownikowi (Wielkiemu Duchowi) i iść zawsze tylko za Jego Głosem, a nie za swoimi osobistymi pojęciami i upodobaniami. Ten, kogo na to stać osiąga punkt, w którym żaden Nauczyciel nie jest mu już potrzebny. Mistrz uczył mnie również wywoływania tej ciszy myśli własnowolnie wskazując, iż to ona właśnie jest źródłem olbrzymiej, niemal nieograniczonej mocy i potęgi.
LAJA KRIJA – pierwowzór rebirthingu, holotropii i regresingu
Laja Krija, to technika polegająca na wprowadzeniu się w stan Pratjahara - przeglądu życia i zdarzeń umożliwiający dotarcie do ukrytych pokładów podświadomości zwanej też niższą jaźnią (anawą). W fazie wstępnej polega ona na głębokim zrelaksowaniu i doenergetyzowaniu organizmu przez świadome, kołowe oddychanie znane w jodze jako Śwasa-Praśwasa. Dalej dzięki pracy z umysłem ułatwia docieranie do bezpośrednich przyczyn problemów powstałych w przeszłości.
Anahata Ćakra - Ośrodek Serca
Centrum energetyczne w ośrodku klatki piersiowej zwane czasem ośrodkiem płuc, mostka albo też sercowym jest najistotniejszym ośrodkiem dla ludzkiej ewolucji w czwartej i piątej rasie zasadniczej. Serce jest punktem, poprzez który energie spływają z wyższych ciał, z wyższych światów, zasilają i ożywiają ciała człowieka oraz wszystkie inne centra odpowiednimi energiami. Serce to wielki transformator duchowych energii. Pojawiają się one w nim jakby w punkcie, gdy patrzymy na ten ośrodek z planu fizycznego i rozprzestrzeniają po całym naszym ciele eterycznym, po wszystkich jego ośrodkach energii...
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3