Bhaiszadźja Joga :: Ajurweda :: Biblioteka Ajurwedyjska :: Bhaiszadźja Warsztaty
» Bhaiszadźja Joga

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6820181
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28Praktyki duchowej psychoterapii i psychoedukacji; szeroko pojęte doskonalenie umysłu, leczenie potęgą oddechu, sztuka afirmacji i autosugestii, twórczy dobrobyt, powodzenie i szczęście, magia twórczej wizualizacji; uzdrowienie bólu złamanych serc, rozwój duchowy uzdrowiciela, zastosowanie wibracji leczniczych mantramów (fraz dźwiękowych); sztuka odprężania i relaksacja, transcentendalne techniki uzdrawiania. Potęga umysłu, mowy, magnetyzmu, myśli, dźwięku, wszystko w służbie samopomocy i samoleczenia. Starożytne receptury rszich i suflch. Tworzenie Kręgów Uzdrawiającej Mocy (Bhai-ćakram). Duch Święty (Ćaitanja) i charyzmatyczne uzdrawianie duchowe w religiach świata. Sztuka modlitwy wstawienniczej, prośby i intencje dla chorych i umierających. Tradycyjne inicjacje w Świadomość Mistrza Uzdrowienia (Guru Bhaiszadźja). Tajemna Moc Widura (Lapis Lazuli).

Bhaiszadźja Joga rekomendowana jest w szczególności absolwentom wschodnich systemów uzdrawiania i holistycznego leczenia rodem z Indii, Tybetu, Chin i Japonii. Joga Uzdrowienia stanowi najstarszy i najbardziej źródłowy system inicjacyjny służący rozwojowi potencjału leczącej mocy. Osoby, które ukończyły rozmaite kursy Doskonalenia Umysłu, Polarity, Reiki, Masażu Maori, Sziat-su, Do-In, Rebirthingu czy też zapoznały się głębiej z podstawami chińskiej czy tybetańskiej medycyny naturalnej, a chciałyby potraktować Starożytną Sztukę Uzdrawiania jako własną ścieżkę wewnętrznego rozwoju mogą uczynić to poprzez uczestnictwo w praźródle tych wszystkich systemów, jakim jest Joga Uzdrowienia Guru Bhaiszadźji zwanym też Buddą Medycyny, Archaniołem Rafałem.

Dikszan - przekaz inicjacyjny stanowi wprowadzenie w uzdrawiające praktyki Krainy Doskonałego Zdrowia Guru Bhaiszadźja (Archanioła Rafaela) oraz błogosławieństwo dla ich wykonywania i pogłębiania z korzyścią dla siebie i dla innych. Przekaz Mocy Uzdrowienia można otrzymać wyłącznie podczas przynajmniej dwudniowych (weekendy) warsztatów Jogi Uzdrowienia. Warto pamiętać, iż zarówno system buddyjskiego uzdrawiania (jak Reiki) czy system chrześcijańskiego uzdrawiania są ledwie strzępami tej starożytnej, siedmio-stopniowej, tradycyjnej Jogi Zdrowia i Długowieczności Bhaiszadźji - Rafaela. Otworzyć serce i umysł, aby przyjąć boską wszystkouzdrawiającą potęgę, to ledwie pierwszy krok.

Bhaiszadźja Pudźa (Ceremonia Uzdrawiania) dana jest jako sztuka przywoływania wszystkoleczącej Mocy Boga i stanowi fundament wewnętrznego działania wszystkich osób praktykujących tę szczególną formę jogi przekazywanej przez Światło Himalaya. Duchowe ćwiczenia i praktyki uzdrawiające służą przywróceniu harmonii w ciele i umyśle człowieka, wytwarzając stan dobrego zdrowia i pomyślności na każdym planie psychofizycznej jednostki ludzkiej. Joga oznacza pojednanie wszystkich części i aspektów ludzkiej osoby w jedną całość. Joga Zdrowia i Długowieczności to synchronizacja wszystkich organów psychicznych i fizycznych ludzkiej osoby tak pomiędzy sobą wzajemnie jak i z Wielkim Duchem i Życiem Uniwersalnym.

Sztuka duchowego uzdrawiania opiera się o metody stosowane przez duchowych Uzdrowicieli ludzkości we wszystkich epokach i we wszystkich tradycjach duchowych, szczególnie w tych, które wywodzą się z kultury indoeuropejskiej obejmującej Hindusów (Indoariów), Słowian, Bałtów, Persów, Celtów, Germanów, Greków, Rzymian. My, Indoariowie u swego prehistorycznego korzenia, zawsze powinniśmy pamiętać o tęsknocie duszy kierującej nas ku naukom i praktykom wedyjskim, gdzie nasze źródło i nasz duch. Prawa i zasady rządzące duchowym uzdrowieniem są przekazywane na warsztatach Bhaiszadźja Jogi tak, aby można je było stosować praktycznie w swoim własnym życiu.

Celem Bhaiszadźja Samadź (Bractwa Uzdrowicieli) jest przebudzenie ludzkości do głębszego urzeczywistnienia potężnej mocy Ducha Świętego (Brahmanah) dla leczenia, tak ażeby osiągnąć doskonalszy stan fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia, a także wyższy poziom wypełnienia praw Boga (Brahman). Podstawową zasadą w tej formie jogi jest to, że dusza (purusza, czysty klejnot) jest Boskim Oddechem (Brih): ona oczyszcza, ożywia i uzdrawia narzędzia, poprzez które funkcjonuje.

Misją członków Bhaiszadźja Samadź jest niesienie pomocy chorym i umierającym, wszystkim, którzy ugrzęźli w bagnie uciążliwości i negatywności (kleśa). Podstawową pracą jest skuteczne pomaganie samemu sobie zawsze, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Eliminacja wjadhi, cielesnej bądź psychicznej choroby czy dolegliwości, oznacza podstawową pracę w duchowym rozwoju ludzkiej jednostki na ścieżce uzdrawiania. Uzdrowiciel musi rozwinąć wielką postawę Karuńa, Współczucia i Miłosierdzia do cierpiących osób będących w bólu i niedoli.

Świadome umieranie jest częścią leczniczego procesu duszy, a hospicyjne pomaganie umierającym w ich drodze ku wieczności jest częścią uzdrowicielskiej pracy Bhaiszadźja Samadź. Praktyki te zwane są Sztuką Długowieczności i Wiecznej Młodości, a także Sztuką Świadomego Opuszczania Ciała. Bhaiszadźja Joga przekazuje kompletny wykład nauk i praktyk umierania jaki spotkać można w Indii i Tybecie.

Uzdrawiająca duchowa moc jest Wodą Życia (APANAH, Śiwambhudhara), magnetyczną siłą, która dostraja nas do stanu wewnętrznej harmonii i piękna (Sundaram), dobrego zdrowia psychicznego i somatycznego, przynosząc pomyślność, przyjemność i powodzenie oraz dobrobyt i sukces jako uboczne efekty procesu uzdrawiania. Długowieczność i brak chorób oraz dolegliwości to owoce należytej i głębokiej praktyki Bhaiszadźja Jogi kultywowanej z należytym zaangażowaniem i oddaniem.

Praktyka skupiania się w Świetle Bożego Ducha, które neutralizuje wszelkie chorobogenne stany przeciwieństw i dwoistości, a także scala i oczyszcza całą psychosomatyczną osobę ludzką jest fundamentem wszelkich ćwiczeń tej Jogi. To krystalicznie czyste i jasne Światło Ducha Świętego zwane jest URNA (Światło Życia) i kontemplowane w dwupłatkowym lotosie pomiędzy brwiami, na poziomie oczu, gdzie wewnątrz jednoczą się obrazy z obu gałek ocznych. Jest to jakby jedność widzenia w Świetle Ducha.

Misterium Imienia i wibracja dźwięku, sztuka leczniczego oddychania wazowego, afirmatywna modlitwa ochronna, kontemplacja wywołująca stan błogości i ekstazy szczęśliwej i spokojnej radości (bhawanija), skupienie w ośrodkach będących generatorami mocy uzdrawiania - wszystko to tylko zarys podstaw praktykowania Jogi Uzdrowienia. Tradycyjnie praktykuje się oczyszczanie ośrodków energii (ćakramów) i aury subtelniejszych ciał psychicznych.

W ramach studiów wedyjskich nad duchowym uzdrawianiem istnieje też praktyczna nauka usuwania niepożądanych wpływów zwana potocznie egzorcyzmem, który wykonuje się tak dla osób jak i dla potrzebujących tego miejsc. Praktykuje się też uzdrawianie zwierząt, roślin, miejsc i miejscowości, a nawet całego kraju, kontynentu i planety - Matki Ziemi.


Zasadnicza działalność Bhaiszadźja Samadź opiera się na:

1. Pracy warsztatowej w formie 2-3 dniowych spotkań członków Bractwa Uzdrowicieli obojga płci w celu utrzymywania wspólnej praktyki i pracy nad sobą dla samouzdrowienia;

2. Indywidualnej i grupowej praktyce samouzdrawiania i uzdrawiania innych, z pomocą serii ćwiczeń uzdrawiających dla każdego z kolejnych stopni inicjacyjnej ścieżki;

3. Prowadzeniu Bhaiszadźja Pudża (Uzdrawiającego Rytuału) w intencji pomocy cierpiącym, chorym i umierającym (zawsze na ich wyraźne życzenie), a także w intencji kraju lub całej planety i zamieszkujących ją istot;

4. Gromadzeniu i propagowaniu metod duchowego uzdrawiania ponad różnicami światopoglądowymi czy religijnymi dla wspólnego dobra całej ludzkości;


Członkiem Bhaiszadźja Samadź może zostać każda osoba w pełni świadoma podejmowanej pracy, niezależnie od narodowości, wyznania, płci czy też zaangażowania w jakikolwiek system praktyk duchowych. Jedynym warunkiem jest otwartość serca i umysłu pozwalająca wyrazić się chęci praktykowania płynącej z głębi duszy.

Wedyjska wiedza medyczna znana jako Ajurweda została przekazana ludziom przez Dhanwantari'ego, anielskiego doktora w Niebiosach, który przekazał ją na ziemi jako anioł objawiciel czterem mędrcom - medykom o pięknych imionach: Suśruta, Ćaraka, Aitreja i Wagbhata. Ryszi Suśruta, jak głosi legenda, zwany był w Grecji Hipokratesem. Dlatego Joga Uzdrowienia polecana jest w szczególności wszystkim medykom i medycznym służbom pomocniczym jako duchowa droga życia poświęconego pomaganiu cierpiącej ludzkości i uwalnianiu jej od tych cierpień w świadomy sposób. Przysięga Rszi Suśruta czyli Przysięga Hipokratesa jest podstawą pracy wszystkich medyków czyli uzdrowicieli.

Z Jogi Uzdrowienia zaczerpnięto wiele metod współczesnej medycyny psychosomatycznej i psychoterapii. Metoda Gestalt wraz ze swym "gorącym krzesłem", trening asertywności, techniki bioenergetyczne (m. in. Lowen), trening autogenny Schultza (autosugestywna relaksacja), postępująca relaksacja Jacobsona (tensje i rozluźnienia poszczególnych mięśni, jogoda), grupy poznawcze, psychodramy, psychologia procesu, trening twórczej ekspresji, metoda tzw. "lustra", nauka o afirmacjach, rebirthing - wszystko to są wyrwane z kontekstu techniki Jogi Uzdrowienia, które zostały przeszczepione do medycyny jako skuteczne środki terapeutyczne. Możesz poznać je prosto ze źródła, z którego pochodzą, którym jest faktycznie joga. Możesz zapoznać jogę jako medycynę psychosomatyczną, a w szczególności jako system prewencyjnej psychoedukacji. Łatwiej zapobiegać niż leczyć, a lecząc łatwiej, gdy pamiętamy o duchowej esencji (Sai/n) ludzkiej istoty.

Polecamy także odwiedzić stronę: Ayurveda - Uzdrawianie!SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3