HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Uniwersytet Himalaya

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6554316
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

"Nie traktujcie studiów jako obowiązku, lecz jako godną pozazdroszczenia okazję
poznania wyzwalającej mocy piękna w dziedzinie ducha. Nie tylko uraduje to wasze serca,
ale i przyniesie pożytek społeczeństwu, któremu będziecie później służyć"
- Albert Einstein

Uniwersytet Himalaya
powołany został do rozpowszechniania Duchowego Orędzia Himalajskich Mistrzów Mądrości na kolejne III Tysiąclecie. Jest ono doskonałym wprowadzeniem, przygotowaniem do Religii, Duchowości Złotego Wieku – Ery Wodnika, u której progu jesteśmy. Nauki te przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych Rozwojem Ducha, Jogą, Medytacją, Ćakramami, Zdrowym Stylem Życia, Wegetarianizmem, Głęboką Ekologią, Duchami Przyrody, Aniołami, Żywiołami, Medycyną Ayurwedyjską etc. Prezentowane tu nauki przekazane zostały przez aktualnie żyjącego i nauczającego Mistrza Zakonu Himalaya, polecanego i uznanego przez m.in. Śri Janglidas Maharaj, Śri Swami Premananda, Mahaguru Baba Śiwananda z Darjeeling, Śri Vidya Mataji, Pir Ajmer Sadiq Chisthy i innych.

Zarejestrowanym na naszej stronie studentom rozsyłamy dwa razy w tygodniu za pośrednictwem poczty elektronicznej – Orędzie Himalajskich Mistrzów Mądrości w postaci duchowych nauk i wykładów. Program korespondencyjnych studiów obejmuje całość wiedzy zawartej w:

1. Sûtry: Hridaya (Apokryfy) przekazane dla pożytku wszystkich pielgrzymów misteryjnej Ścieżki Jogi obejmują podstawy wiedzy duchowej i ezoterycznej Wielkich Mędrców, jednakże tak pomyślane, by dotknąć tego co jest najważniejsze i najistotniejsze dla pracy nad sobą w Drodze duchowego rozwoju. Wspólnie będziemy przebywać Drogę do coraz bardziej rdzennych i mistycznych nauk Himalaya. (Czym jest Hridaya?)2. Udâny: Przekazy Mistrza Himalaya (pisma natchnione, inspirowane) napisane w oryginalnym duchu jogicznej mądrości to drogocenne Perły Duchowej Wiedzy przekazane ludzkości w formie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, wskazówek i porad dotyczących problemów codziennego życia, Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki. Himalaya Master prostuje w nich wiele zagmatwanych i zniekształconych przez wieki zagadnień z wyżej wymienionych dziedzin. Każdy kto czyta Udâny PMH znajdzie w nich klucz do duchowych prawd swej własnej religii, bowiem prawda, o której mówią jest ponad wszelkimi podziałami. Himalaya Master w przystępny sposób udziela odpowiedzi na tak odwieczne kwestie jak: Kim Jestem, Skąd Pochodzę i Dokąd Zmierzam, a także daje klucze do odnalezienia prawdziwej Duchowej Drogi. Nauka PMH ma uniwersalizm Prawdy i może służyć za podstawę dla Powszechnej Religii Ducha.3. Tajemna Wiedza o Ćakramach to obszerny zbiór fachowych i głębokich nauk i tekstów poświęcony Ośrodkom Świadomości i Duchowych Mocy (ćakramom) oraz pracy z nimi. Ćakramy, to temat wielkiego zainteresowania wśród wszystkich ludzi, którzy wznoszą się w swej subtelności w wyższy, niematerialny wymiar postrzegania rzeczywistości, w subtelne sfery duchowe, mistyczne. Nie ma zaawansowanych poziomów samorozwoju bez pracy z Ćakramami, najważniejszymi organami Psyche, Duszy czy Jaźni każdej ludzkiej istoty.Wszystkim studentom Uniwersyteru Himalaya polecamy książki autorstwa Himalaya Swami
oraz płyty CD z zapisem audio z warsztatów medytacyjnych prowadzonych przez Himalaya Swami

       

Polecamy także darmową subskrybcję naszych podcastow z lekcjami i wykładami do słuchania.Ponadto w zasobach Uniwersytetu Himalaya umieśliliśmy dodatkowe działy (w chwili obecnej nie objętych jeszcze korespondencyjnym systemem studiów ezoterycznych) ale oczywiście dostępnych na naszej stronie dla wszystkich zainteresowanych. A są to:

4. Jogasutra - Komentarze. Traktat Śri Patańjali, Mędrca Jogi, znany powszechnie jako czteroczęściowa "Księga Jogi", czyli Jogasutra jest klasycznym, starożytnym podręcznikiem, który werset po wersecie przypomina adeptom Jogi czego się mają uczyć i jak praktykować. Pradawni Ryszi (Rsi, Rishi) używali ekskluzywnych instrukcji Ścieżki Jogi dla praktyki duchowej, dla osobistego rozwoju i pracy ze swoimi licznymi uczniami, duchową inteligencją i awangardą ludzkości.

5. Listy od Mistrza. W ostatnich latach Himalaya Master napisał kilka tysięcy listów do swoich uczniów i nie tylko. Wszystkie listy zawierają bardzo cenną wiedzę duchową, porady i wskazówki. Postanowiliśmy zebrać je wszystkie razem i upublicznić dla pożytku wszystkich Pielgrzymów i Studentów Duchowej Drogi! Listy te są źródłem unikatowej i oryginalnej wiedzy duchowej!

6. Gâthâ – nauki duchowe i powiedzenia wierszem metrycznym rymowanym przekazane. Stanowią esencje nauczania każdego autentycznego Mistrza Duchowego i Linii Przekazu! Każdy wers tych nauk stanowi spoetyzowany zapis Wzniosłej Prawdy wypowiedzianej przez wielkich Mistrzów Mądrości jak Kryszna, Dattatreya, Spitama Zarathustra, Gautama Buddha, Jezus Chrystus, Vishvatmak, Ramakryszna, Vivekananda, Hazrat Inayat Khan, Ramana Maharishi, Shirdi Sai Baba, Anandamurti, Babaji!

Zapraszamy do studiowania
Duchowego Orędzia Himalaya!


Zapraszamy także do bibliotek tematycznych z Wiedzą Tajemną:
HTS, Laja Jogi, Ajurwedy, Radża Jogi, Hatha Jogi i Wadźrasattwy

Odwiedź także dział Muzyka Duchowa gdzie można nauczyć się
wielu Wedyjskich Pieśni Duchowych i śiwaickich mantr.Wszelkie dotacje oraz wsparcie finansowe naszego Uniwersytetu
oraz Himalaya Swami - autora lekcji i wykładów prosimy przesyłać przelewem
na nasze konto z dopiskiem "Dotacja dla Himalaya Swami"
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3