HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Warsztaty » Tematy zajęć

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6484004
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28

Programy zajęć obejmują jeden weekend (2 dni) lub okres 3-4 dni (dla zaawansowanych także dłuższe sesje) z naukami i ćwiczeniami, praktyką w kręgach i parach. Wszystkie zajęcia obejmują podstawowe i niezbędne elementy wiedzy i praktyki starożytnych lajów indyjskiej linii Himalaya (Parvata) dla postępowania starożytną autentyczną drogą duchowego rozwoju. Wymieniono najczęściej występujące tematy i programy zajęć warsztatowych (seminaria i spotkania).

Rudrajana - medytacyjna praca z duchami przyrody i żywiołami (Bhutadźaja). Wchodzenie w świadomość aniołów przyrody (lasów, jezior, rzek, gór etc.) oraz w świadomość duchów żywiołów. Inicjacje w duchowe moce żywej przyrody, intuicyjne rozwijanie świadomości potrzeb ducha przyrody, kierownictwo duchów przyrody.

Nauka o Ćakramach i kuadallni - jak budzić i rozwijać kwiaty lotosu oraz ich moce, koncentracja na ćakramach, lotosy podstawowe i tajemne, indywidualny ćakram urodzeniowy, autentyczna indyjska ćakroterapia, krija i budzenie kundalini.

Tantra - związki miłosne i życie intymna, transformacja siły rozrodczej, eros, filos i agape, kreowanie związku opartego na szczęściu, przyjaźni i wolności, związki tantryczne monogamiczne (cherubinowe) i poligamiczne (wolne) oraz zasady ich funkcjonowania, seks partnerski, przemiana uczuć i emocji, leczenie ran starych związków, metody wstrzemięźliwości i seks uświęcony, swoboda ekspresji życia intymnego, bliźniacze płomienie i odnajdywanie doskonałego partnera, życie intymne a rozwój duchowy, siła seksualna w rozwoju duchowym i oświeceniu.

Tantra dobrobytu, pomyślności i powodzenia - boskie zasady dobrego prosperowania, przyciąganie odpowiednich współpracowników, zasady samoutrzymania i samowystarczalności, afirmacje dobrobytu, rytuał sukcesu (Lakszmi Pudźa).

Joga klasyczna wg Patańdźalego - pełna ścieżka instrukcji i praktyki, opanowanie umysłu, żywiołów i zmysłów, wyciszanie mentalnych wrażeń, stan spokojnej i twórczej świadomości i jego pogłębianie, podstawowe metody pracy z oddechem, dźwiękiem omkara, światłem, tattwą (żywiołem), śnieniem i afirmatywną wizualizacją, poszerzanie świadomości, stany przebudzonej świadomości, dwanaście ścieżek klasycznej jogi.

Symbolika Znaków Mocy stosowanych w duchowej podróży, tajemna moc mistycznych znaków, magia znaków mocy; podróż do wyższej jaźni, odsłanianie sfery intuicji; jantra i mandala; cudowna moc leczniczych znaków i symboli.

Moc i potęga dźwięku - wibracje sylab i słów, znaczenie i działanie dźwięków, mistyczne głoski służące duchowemu rozwojowi, magiczna moc inwokacji i recytacji (mantra i dźapas), modlitwa różańcowa i jej potężne efekty, alikwota, śpiewy.

Odradzająca moc oddechu - nauka połączonego oddychania, oddechy żywiołów, usuwanie napięć i bloków psychicznych z pomocą ćwiczeń oddechowych, relaksacja i odstresowanie, oddychanie lecznicze (respiroterapia), oddech w rozwoju duchowym, afirmacja i rytm oddechu, ładowanie kanałów energii (nadi), sztuka życia z pomocą metod oddechowych.

Praktyki świadomego umierania - techniki przenoszenia świadomości w wyższe wymiary egzystencji, etapy mistycznej śmierci, brama śmierci w rozwoju duchowym, zjawisko śnienia a śmierć, anioły śmierci, oczyszczanie pociągu do śmierci i uwalnianie od zdarzeń fatalnych (klątw), oczyszczanie doznań sennych i astralu (kamamanasu).

Anioły i niebiosa - anioły tradycji wedyjskiej i judejskiej, sposoby przywoływania i zjednywania anielskich istot, metody pracy z aniołami, duchowymi mistrzami i świętymi, niebiańskie przewodnictwo duchowe, sfery i hierarchie niebiańskie, nauki wedyjskie o lokach (światach zamieszkałych) i ich mieszkańcach.

Rozwój duchowy - pojęcie guru i praca pod przewodnictwem guru, znaczenie inicjacji w duchowy rozwój, kierownictwo duchowe, trening rozwoju osobowości i transformacji ego, etapy budzenia wyższej świadomości, metody samorealizacji, odwieczna ścieżka prawości, równowaga wody i ognia, chrzest duchowy i stopnie mistycznej ścieżki, budzenie mocy duszy, duchowa droga wojowników Szambali, błędy w praktykach i metodach, metody jogi starochrześcijańskiej.

Ayarweda - podstawy wiedzy o zdrowym życiu, joga uzdrawiania i długowieczności, medytacje samouzdrawiania, masaże, zioła, afirmacje, rytuały uzdrawiania, inicjacje na ścieżkę duchowych uzdrowicieli, raj zdrowia i pomyślności. W Jedność Nauk Wszystkich Religii - zjednoczenie wszystkich religii, jedna wiara i jeden cel, odmienność metod szczegółowych, wspólne podstawy wszystkich religii, celebracja jedności wszystkich religii, zasada zjednoczeniowa, synteza duchowa, czystość przekazu nauk i domieszki demoniczne, uniwersalne praktyki duchowe każdej religii, wspólne źródło.

SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3