HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Uniwersytet Himalaya » Listy od Mistrza » Prawdziwa Religijność i Pobożne Życie!

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6308806
Ostatnia aktualizacja strony:
16-06-2017, 00:18
Guru Purnima – Znak Raka
13 lipca 5105 r. Kāli

Namaskaram Magdo i Tomku!

Drodzy Przyjaciele Prawdziwej Religii i Duchowej Drogi Życia, we współczesnym świecie pełnym negatywności i zła nie jest łatwo być religijnym, pobożnym i respektować prawa duchowego życia, chociaż całej ludzkości tego akurat najbardziej potrzeba, abyście wy, ludzie, tworzyli małe awangardowe Wspólnoty i Grupy wspierające się w Drodze Czystości, Mądrości i Prawdy. Podstawą duchowej pod­róży zawsze była, jest i będzie Wspólnota, Grupa Duchowa skupiona na modlitwie, medytacji, studiowaniu duchowej nauki i wzajemnej pomocy, wsparciu w duchowym kręgu, dbajcie więc, o ludzie, abyście uczestniczyli w Grupie, w której się znacie, we Wspólnocie, w której macie wielu Przyjaciół i w której wspieracie i umacniacie się w Drodze jako Uczniowie Mistrza, Pasterza Ludzi. Wszystkie religie i tradycje duchowe ludzkości, czy to wschodnie, czy też zachodnie wskazują ważność i potęgę uczestnic­twa we Wspólnocie jako podstawę Duchowej Drogi, a bez Wspólnoty życie religijne, duchowe czy mistyczne jest wręcz niemożliwe i nierealne. Pan Buddha mówił, że podstawą religii jest Sangha–Wspólnota, Bractwo, Kościół i także Pan Jezus uczył, że podstawą religii, drogi duchowej jest Eklesia–Kościół, Zbór, Wspólnota, Bractwo. Zgodność największych Świętych, Mistrzów i Proroków, Synów Bożych w tej materii jest totalna i obejmuje wszystkie Najświętsze Imiona, jak Pan Kriszńa, który co wieczór nauczał duchowe zgromadzenie wielbicieli czy Pan Zarathusztra, który nauczał Nabożeństwa Ogniowego i Czystej Ofiary oraz Wielbienia Boga. Siłę Wspólnoty, Grupy Duchowej pokazuje też Prorok i Święty, Pan Mohammad w swoim Bractwie, Kościele Boga zwanym Sahabi Safa–Rycer­stwem Czystości. Nie ma życia duchowego bez uczestnictwa we Wspólnocie Świętych, Czystych, a izolacja i osamotnienie, brak zaangażowania w życie braterskiej wspólnoty zawsze oznacza jakąś cho­robę rozumu lub duszy, która wymaga leczenia. W życiu duchowym, człowiek staje się Przyjacielem wszystkich istot, a nie odizolowanym od innych, autystycznym sobkiem.

Właściwe Poglądy są podstawą życia duchowego, religijnego i wszelkiej drogi do oświecenia czy realizacji Boga, a od Właściwych Poglądów, od właściwych i należytych Przekonań zależy to czy w ogóle człowiek będzie się duchowo rozwijał i czy zrobi jakiekolwiek postępy. Wykorzenianie kąkolu błędnych i chorych przekonań i poglądów to podstawowe zagadnienie nie tylko duchowej Drogi, ale i wszelkiej Nauki i Postępu ewolucyjnego ludzkiej świadomości. Lepszy Czysty i Pusty Umysł jak mawiał Pan Kriszńa, Pan Buddha czy Pan Jezus, niźli intelektualny śmietnik trzymający się poglądów fa­łszywych i szkodliwych, a ten świat pełen jest fałszu i obłudy, także pośród masowych zdegenerowanych religii politycznych uwikłanych w żądze władzy. Prawdziwa religia Boga i prawdziwa Pobożność jest dziś raczej w małych, awangardowych Wspólnotach Duchowych typu New Age, Joga, niźli w ruchach masowej religijności dogmatu i przymusu. Już Jezus Chrystus uczył, że prawdziwa religijność, uducho­wienie nie ma nic wspólnego i nie łączy się z szatańskim systemem politycznych rządów nad tym światem, które z natury jako tzw. systemy państwowości są złe i społecznie szkodliwe, niepotrzebne. Człowiek nie potrzebuje płacić żadnych podatków na rzecz żadnego tam skarbu państwa i pozostaje w ten sposób uczciwy. Religia Boga zalecała jedynie Dakszinę–Datek lub uzgodnioną składkę na rzecz Wspólnoty Duchowej, do której człowiek należy jako Wsparcie dla biednych i chorych, podkreślając, że hojni w Dakszinach, Datkach będą wynagrodzeni przez Boga, Świętych i Aniołów Bożych. W daw­nych czasach też Mędrcy podkreślali, że do obowiązku ludzi bogatych i wielkich należy podtrzymywa­nie władców, prawa i porządku, nigdy więc Bóg nie dozwalał, aby od biednych ściągano jakikolwiek ha­racz czy daniny. O bogatych zaś Pan Jezus mawiał, że nie wejdą do Królestwa Niebios, gdyż ich sumienie obciążone jest cudzą, ludzką krzywdą, krzywdą niewolniczego wyzysku biednych, którzy żyją z najemnej pracy swej jako najmici, robotnicy akordowi. Nie wolno więc żadnemu państwu, systemowi szatańskiemu obciążać ludzi biednych i ubogich czy kalekich podatkami, bo Dakszina musi być do­browolna. To najbogatsi powinni ponosić koszta istnienia systemu państwowego. Państwo Boże to kraj kierowany przez Króla–Mędrca, Świętego i Doradców, którymi są Święci Boży z Duchowej Hierarchii Mistrzów Mądrości–Guru–Przewodników Ludzkości, a jest ich przecież 144 tysiące na świecie. Państwo Boże zwane jest Królestwem Światłości, Królestwem Prawdy, Sprawiedliwości i Wolności, a nie jest państewkiem zniewolenia, gdzie w miejsce Dziesięciu Praw Bożych wprowadza się mnóstwo, tysiące idiotycznych, bezdusznych, szatańskich przepisów, które z Prawością nie mają nic Wspólnego. Duchowej Wspólnocie wystarczy dogłębne pojęcie Dziesięciu Przykazań zapisanych na kamieniach dwóch Szmaragdowych Tablic, jakie Bóg zawsze ukazywał Prorokom, Mistrzom i Świętym Synom Bożym!

Aby człowiek mógł stać się religijnym i pobożnym, musi całą mocą zwrócić się do Boga, Stwórcy – Kreacji, do Aniołów i Świętych, jacy żyją aktualnie na Ziemi pośród ludzi i stać się Uczniem któregoś z żywych przykładów Świętej Pobożności i Uduchowienia, a mamy 144 tysiące duchowych kierowników działających w skrytości w każdym ludzkim społeczeństwie. Wypada jedna uświęcona Dusza, Osoba na około 42-43 tysiące ludzi, a to nie jest ani mało, ani też dużo. Guru – bo takim Świętym Słowem zwiemy Przewodnika, Pasterza Dusz, nauczy każdego człowieka jak odróżniać Dobro od Zła i jak wybierać Do­bro, trzymać się po stronie Dobra i walczyć o Dobro na przekór całemu światowemu systemowi zła, ucisku i wyzysku. Kto nie potępia ataku i okupacji Iraku, Afganistanu, Tybetu czy Czeczeni ten nie jest dobry, ale bardzo Zły. To źli okupują inne narody i narzucają im swoje porządki. Okupacja Tybetu przez Chiny, okupacja Palestyny przez Izrael, okupacja Czeczeni przez Rosję, okupacja Iraku czy Afganistanu przez Amerykę, to największe Zło, które trzeba tępić, potępiać i zwalczać ze wszystkich sił, podobnie jak i tak zwany przemysł naftowy oparty na ropie i benzynie. Ekologicznie czyste silniki wodorowe, elektrownie słoneczne i wiatrowe – to jest Dobro, które trzeba popierać i stosować!

Dobrem jest wegetarianizm, a Złem mięsożerstwo i zabijanie zwierząt rzeźnych w celach konsump­cyjnych. Wystarczy wybrać Jarstwo a odrzucić miesożerstwo, aby stanąć po stronie Dobra, po stronie Boga, Miłości i Prawdy! Złem są napowietrzne linie energetyczne, chociaż każdy wie, że kable energe­tyczne podziemne są zdrowsze i bezpieczniejsze. Wszędzie trzeba redukować Zło, a powiększać Dobro, wybierać lepsze i zawsze chociaż mniejsze Zło, aby być bliżej Dobra. Trzeba zalesiać nieużytki zamiast masowego wycinania lasów, trzeba nawadniać pustynie i tworzyć Oazy Zieleni wszędzie, gdzie się uda. Dobrem jest silnik wodorowy, bo jego spaliną jest woda, para wodna, a silnik benzynowy i ropny to wiel­kie zło zatruwające cały świat i powodujący setki nowych chorób i cierpień ludzi oraz przyrody. Wybieraj Dobro i zwalczaj Zło, piętnuj Zło, a pochwalaj Dobro. Oto postawa ludzi uduchowionych, sianie praw­dy i właściwych poglądów. Bardzo zły system politycznej władzy oraz złe prawo też wymaga zmiany i naprawy. Głoś chwałę Boskich Guru – Przewodników Ludzkości spośród 144 tysięcy Czystych i Świ­ętych osób Duchowej Hierarchii. Powielaj i rozpowszechniaj wśród ludzi ten List Dharmy, niczym ła­ńcuszek Szczęścia. Bóg Ciebie Błogosławi!

The Himalaya Master

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
6
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3