HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Biblioteka » Joga - Pytania i Odpowiedzi!

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 3933134
Ostatnia aktualizacja strony:
16-06-2017, 00:18
Część I (1-11)
Joga, Ajurweda, Tantra - pierwsza seria Pytań i Odpowiedzi.

1. "Czy pisanie listów do swego Nauczyciela/Instruktora jogi, zapytywanie jest właściwe i stosowne. Czy może są pytania głupie, których nie powinno się zadawać?". 2. "Ile stopni inicjacji istnieje w jodze? Czy aby się rozwinąć duchowo należy przejść przez wszystkie szczeble?" 3. "Używasz Gurudźi pojęcia ‘duchowego wtajemniczenia’. Czy jest to tym samym, co stopnie inicjacji?" 4. "Uczęszczałem na kursy rozwoju duchowego, gdzie nie było żadnych inicjacji. Czy to był rozwój duchowy?" 5. "Czy możesz mi napisać jak przebiegała Gurudźi Twoja droga wewnętrznego rozwoju?" 7. "Jak się ma joga do chrześcijaństwa? Jestem chrześcijanką i nie chcę się rozstawać ze swoją religią, a joga bardzo mnie interesuje i pociąga." 8. "Czy praktykując jogę mogę czcić Mistrza Duchowego nie związanego z jogą czy tantrą w żaden sposób, takiego jak Mojżesz, Jezus czy Buddha?" 9. "Czy mogę praktykować jogę bez przynależności do organizacji duchowej, która jogę rozpowszechnia?" 10. "Przyjęłam Sai Babę jako mojego osobistego przewodnika duchowego i wybawiciela! Jak powinnam dalej praktykować?" 11. "Słyszałem, że można mieć wielu Nauczycieli, jednak Guru można mieć tylko jednego. Jak należy to rozumieć?"
Część II (12-22)
Joga, Ajurweda, Tantra - druga seria Pytań i Odpowiedzi.

12. "Co oznacza słowo laja?" 13. "Czy żeby praktykować jogę muszę koniecznie przyjąć wiarę w reinkarnację?" 14. "Czym jest Dewa Joga?" 15. "Jak mogę połączyć swoją religię z praktyką jogi. Nadmienię, że jestem muzułmanką..." 16. "Jak pogodzić moją Starotestamentową wiarę z jogą, która bardzo mnie fascynuje. Domyślasz się zapewne, że chociaż nie należę do ortodoksji, jestem żydówką z pochodzenia." 17. "W jaki sposób można wypracować w sobie duchowe i magiczne moce cudowne, aby robić cuda?" 18. "Gurudźi, czy praktykowanie jogi dla osiągnięcia dobrego zdrowia ma w ogóle jakikolwiek sens?" 19. "W kursie regresingu osiągnąłem wgląd w swoje poprzednie wcielenia. Jak mogę wykorzystać to do dalszego duchowego rozwoju?" 20. "Mistrzu, co myślisz o narkotykach jako o środkach duchowego rozwoju i spirytualnego osiągnięcia jedności" 21. "Mistrzu, czy i jak mogę połączyć spożywanie swojego moczu z innymi technikami jogi leczniczej?" 22. "Jak mogę sobie przetłumaczyć kult Kryszny czy Rudry w odniesieniu do chrześcijaństwa? Czy jest to wiara w innego Boga?"
Część III (23-33)
Joga, Ajurweda, Tantra - trzecia seria Pytań i Odpowiedzi.

23. "Jakim tytułem powinno zwracać się do duchowego Nauczyciela i Mistrza?" 24. "Swami-Dźi, prowadziłeś wcześniej dużo zajęć sufickich. Przyjąłem od Ciebie kilka inicjacji, teraz od ponad roku nie mam żadnego Przewodnika, a Zakon Sufi chce mnie zmusić do wyboru nowego Przewodnika, jednak żadna z osób mi nie odpowiada. I co teraz najlepiej zrobić?" 25. "Dlaczego nie otrzymuję regularnie informacji o treningach i warsztatach jogi oraz tantry?" 26. "Czy jest to godne Nauczyciela Duchowego, aby za duchowe nauki pobierać opłaty i wynagrodzenia? Wiedz, że aluzja ta skierowana jest do Ciebie" 27. "Moi buddyjscy Nauczyciele często podkreślają szkodliwość mieszania ścieżek. Czy jest to prawdziwe także w odniesieniu do laja jogi której uczysz?" 28. "Praktykuję laja jogę od kilku lat. Ostatnio zafascynowała mnie charyzmatyczna Odnowa w Duchu Świętym. Kiedy jednak otwarcie powiedziałam o swoim związku z jogą, doświadczyłam odepchnięcia przez członków grupy, poczułam się jak kryminalistka, a ksiądz powiedział, że powinnam zostać egzorcyzmowana. Co mam teraz zrobić?" 29. "Czy inicjowani uczniowie mają jakieś obowiązki w stosunku do Guru i wspólnoty, czy narzucone obowiązki nie przeszkadzają w Wyzwoleniu?" 30. "Czy ktoś, kto twierdzi, że jest już samodzielny i nie potrzeba mu dalszej nauki u ciebie Mistrzu jest rzeczywiście dobrze wyuczonym i może prowadzić samodzielną działalność, nauczanie?" 31. "Czy można się pozbyć związku inicjacyjnego, uwolnić od wpływu Guru, od którego się wzięło inicjacje, aby zająć się czymś innym, co mnie aktualnie interesuje?" 32. "Czy Guru, Mistrz, Prorok ma własną karmę i cierpi tak jak to widać z życiorysów świętych za własne grzechy czy błędy z przeszłości?" 33. "Swami, powiedz nam czy Mistrz Duchowy, Śri Guru ma własne Ego, a jeśli nie ma to jak i po czym to rozpoznawać?"
Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
22
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie
WARSZTATY, SEMINARIA
KALENDARZ IMPREZ
  Najbliższe warsztaty:
1-13 Lipiec 2017
Beskidy

Letni obóz: Ajurweda - Joga & Tantra. Program warsztatowy przeznaczony dla wszystkich chętnych chcących praktykować jogę (laja, bhaiszadźja, tantra, radża, etc.), a także dla wszystkich tych, którzy uczestniczyli już w dłuższych warsztatach jogi. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na warsztaty, czille i zgrupowania doskonalące i rozwijające Jaźń.
19-25 Sierpień 2017
Obóz nad jeziorem

Rebirthing – oóz nad jeziorem. Odradzanie, wybaczanie, uwalnianie od traum i stresów. Budowanie poczucia własnej wartości.
21 Wrzesień - 1 Październik 2017
Beskidy

Październik, Listopad 2016
Puck

Joga Świadomego Odchodzenia i Długiego Życia. Uwalnianie lęku przed śmiercią, od fatalnych klątw, oczyszczanie doznań sennych i astralu, techniki przenoszenia świadomości w wyższe wymiary egzystencji. Zjawisko śmierci klinicznej, Anioły – opiekunowie odchodzących z tego świata. Modlitwy.
Wszystkie warsztaty
Zajęcia cykliczne
Warunki uczestnictwa
Kalendarz Ezoteryczny
 


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3