HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » The Himalaya Master

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 6554355
Ostatnia aktualizacja strony:
06-11-2022, 22:28
The Himalaya Master El Morya (L.M.)

Legendarny jogin, święty, mistrz duchowy i cudotwórca
znany jako niebiański Władca Himalajów - Himalaya Master El Morya (L.M.). Znany mistykom z wielu objawień i spontanicznych spotkań. Duch, Anioł i Bóg najwyższych gór świata, Himalajów i Pamiru. Wspominany w wielu legendach i mitologiach religii Wschodu, włącznie z tradycją henochiańską judaizmu. Wspominany m.in. w Śiwa-Puranach jako Himavan, król legendarnego królestwa himalajskiego obejmującego Nepal, Bhutan, Sikkim i Tybet oraz część Afganistanu. Ojciec stu synów i równie wielkiej liczby córek, z których najważniejszą jest Bogini Parwati, małżonka Boga Śiwa. Małżonek niebiańskiej nimfy, Bogini Meny, Menaki, teść Boga Śiwa.

Król ascetów, bretharian i joginów przebywających na ascetycznych odosobnieniach w Himalajach. Współcześnie jak i w XXI-XX wieku wspominany jako źródło przekazów duchowych o telepatycznym charakterze przez wiele mediów jak Helena Bławatska, Alice Bailey, Helena Roerich czy Elizabeth C. Prophet. Główny mistrz himalajskich odmian jogi m.in. krija jogi, siddha jogi czy laja jogi. Znany na Zachodzie sufi, Hazrat Inayat Khan podaje w swojej autobiografii, że w czasie duchowych pielgrzymek i poszukiwań otrzymał w Himalajach łaskę spotkania Mistrza Himalaja w formie niebiańskiej audiencji trwającej kilkanaście godzin, w tym nauk i błogosławieństwa darśanu. Ślady kultu El Morya (L.M.) czyli Śri Himalaya Rishi można spotkać w prawie całej duchowości i jodze korzeniami wywodzącej się od himalajskich mistrzów mądrości Dalekiego Wschodu. Często wspominany w pismach orientalnych jedynie jako Mahatma, dosł. "Wielka Dusza".


El Elohim - Niebiański Ojciec Joginów

Ojciec Niebiański, El Morya (L.M.) towarzyszy nam w naszych umysłach, uczuciach i emocjach. Możemy się do niego zawsze zwrócić, gdy zaczynają nas opanowywać złe nastroje, myśli czy nawet depresje. On pomaga nam w przywróceniu dobrego humoru, wiary i siły w podążaniu drogą Światła, Miłości i Mocy. W Zegarze Mistrzów odpowiada za Mądrość Bożej Woli i Mocy. Król Ćandragupta Moria w czternastym wieku przed Chrystusem organizuje swe olbrzymie królestwo na zasadzie samorządu nie tylko prowincji i miast ale i wsi, które się stają małymi republikami wiejskimi rządzonymi przez obieralną Radę Pięciu "Panćajat" (Pańćayat), które przetrwały prawie dwa tysiąclecia i były podwaliną potęgi i kultury Indii!

Imię Moria (Morja) rozpowszechniła na Zachodzie szerzej Helena Pietrowna Bławatska. W działalności literackiej Helena Bławacka posługiwała się niekiedy rosyjskim językiem rodzinnym, używając pseudonimu, imienia duchowego Himalajskiego Bractwa Radda-Baj (Radha-Badź); najwięcej jednak pisała po angielsku. Najgłośniejszą jej publikacją jest "Izyda Odsłoniona" (Isis unveiled), z powodu której zwano ją niekiedy nowoczesną kapłanką Izydy (Isis). Ogromne to dzieło, w którym wykłada system boskiej teozofii Himalajskich Mistrzów, było wedle świadków podyktowane jej duchowo, telepatycznie, w ciągu kilku miesięcy, przez największego Mędrca (Ryszi) na świecie, Mahatmę El Moria (El-Morja), mieszkającego w lasach dziewiczych Tybetu w Himalajach. Wówczas gdy Bławacka, pisała tę księgę, była od niego oddalona o zaledwie kilkaset mil. Mistrz El-Moria (El Morya, L.M.) był to wedle wizji "mocny brunet cudnej urody z głębokimi przenikliwymi czarnymi oczyma". Gdy w roku 1882-im Helena Pietrowna Bławacka - Radda-Baj zachorowała ciężko w Darjeeling w Indiach północnych, uroczy ten mędrzec uniósł ją w sposób czarodziejski, zgoła jej nieznany, do siebie w góry Himalajskie i tam kilku magnetycznymi "passami" przywrócił jej zdrowie, pomimo że już była na pół nieżywa.


EL MORYA (L.M.) - Mentor Ducha

Czohan (Przywódca, Wódz, Mistrz) Pierwszego Promienia emanującego Szafirowo Niebieskim Światłem, które przejawia Wolę Bożą. Stoi również na czele szóstego poziomu w Hierarchii Siódmego Promienia, gdzie odpowiada za podtrzymywanie niższych poziomów, koordynuje wszystkie prace na tych poziomach oraz projekty odnowienia planet w Galaktyce. Założyciel i szef Rady Darjeeling - Rady Wielkiego Białego Bractwa (MahaSangha, LayaSangha), która jest jednostką Hierarchii Duchowej. W jej debatach biorą udział m.in. Gopala Kriszna, Gautama Buddha, Saint Germain, Matka Boska (Menaka Devi), Jezus Chrystus, Mistrz Kuthumi i Wielki Boski Dyrektor (GuruDeva, MahaDeva). Zadaniem rady jest doprowadzenie do rozpowszechniania Nauk Wniebowstąpionych Mistrzów, pomoc ludziom w ich rozwoju i samodoskonaleniu. Wspólnie z wieloma ludźmi służą sprawie wypełnienia woli Boga, która ma się przejawić na ziemi. Mistrz El Morya jest Duchowym Nauczycielem osób tworzących Towarzystwo Teozoficzne w 1875 roku. W latach 20-30-tych XX-ego wieku Wniebowstąpiony Władca El Morya nauczał Nikołaja i Elenę Rerich, przez których przekazywał swoje idee i nauki. W 1958 roku El Morya przywołał m.in. Lanello Marka Prophet do wykonywania w/w misji. Zaowocowało to założeniem The Summit Lighthouse w Waszyngtonie, znanej w Polsce bardziej pod nazwą ruchu Fioletowego Płomienia. El Morya przedstawia się jako Dusza dążąca ku Miłości w roli Obrońcy, Nauczyciela i Przykładu.


CZOHAN EL-MORYA – METATRON

Przyszły Manu - Prawodawca, Tajemny Mistrz Mistrzów, Mistrz i Duch Himalaya, Wielki Książę Radźputanu, Hierarcha Świątyni Śigatse Promienia Woli i Wszechmocy Bożej (El-Szaddaj), Kierownik Dewów Pokoju, Zwycięstwa i Panowania! Wyższy Mistrz i Wewnętrzny Kierownik duchowych przywódców, reformatorów, ruchów i organizacji duchowych, ezoterycznych oraz okultystycznych na całej planecie Ziemia! Duchowy Ojciec Wielkich Awatarów, Mistrzów, Świętych i Proroków Ludzkości, Niebiański Ojciec i Mistrz Rady Darjeeling, Metatron, El-Szaddaj, Jahwe Katan! Kierownik Siedmiu Najwyższych Mistrzów, Władców Planety, jak St. Germain, Kuthumi, Hilarion, Serapis! Duchowy Ojciec i Hierofant Zarathuszthry, Mojżesza, Buddhy, Jezusa, Muhammada, Moinuddina. Premier Rządu SZAMBALI, wykonawca Woli Sanat Kumara (JHWH). Mistrz Morya znany jest w historii jako Prorok Henoch (Idris Szach) kiedy dostąpił Wniebowzięcia, oraz z licznych emanacji jako Cesarz Morya Gupta czy Akbar Wielki. Władca Siódmej Sfery Niebios, Jahwah Katan – Mniejszy Bóg, Książę Szambali, Wadźrasattwa! Przez uduchowionych ludzi planety odczuwany jako Wewnętrzny Kierownik, Wielki i Uniwersalny, Niebiański Guru (Archanioł Jahuel)! Wszelkie Przekazy Mistrza Himalaya to Żywa Etyka, Nauka Czohan Morya podobnie jak Przekazy Agni Jogi Heleny Roerich, Teozofii Heleny Bławatskiej, Nauki Bo Yin Ra czy Przekazy Tybetańczyka Alicji Bailey.


ŚWIĄTYNIA MORIA (MORIJA)

Świątynia izraelska została zniszczona dwukrotnie. Najpierw przez Babilończyków w VI wieku p.n.e., a potem w 70 roku n.e. podczas wojny Judei z Rzymem. Później na rozkaz rzymskiego cesarza Hadriana (117-138 n.e.) postawiono na jej miejscu świątynkę ku czci Jowisza (Jupitera), Ojca Bogów w religii Rzymu. Od IV wieku e.ch., miejsce to jednak popadło w ruinę. Wstyd, ale w czasach chrześcijańskich służyło nawet za latrynę, bo chrześcijaństwo plugawiło kulturę żydowską. Dopiero w 638 roku muzułmański kalif Omar kazał je gruntownie oczyścić i rozpoczął budowę Domu Skały (arab. Qubbet as-Sakhra), którą ukończył w 691 roku kalif Abd al-Machalek. Muzułmanie wierzą, że z tej skały Mahomet, czyli Muhammad wzniósł się do Nieba na swym koniu Al-Burak'u. Skała zaś tak bardzo chciała podążyć za nim, że anioł Gabriel musiał ją siłą trzymać w miejscu, pozostawiając na jej zachodniej stronie ślady swoich palców.

Po jednej stronie opoki wyżłobiono szyb, który prowadzi w głąb do podziemnej jaskini. Muzułmanie nazywają ją Bir el-Arweh, czyli Studnia Dusz. Tradycja żydowska mówi, że pod tą jaskinią, głęboko we wnętrzu ziemi, Salomon kazał zbudować sekretną komnatę. Przed najazdem Babilończyków w niej ukryto Arkę Przymierza, gdzie spoczywa do dnia dzisiejszego, ponoć strzeżona przez potężnych aniołów. Czy do tej jaskini odnoszą się słowa znalezionego w Qumran Miedzianego Zwoju? Ten jedyny w swoim rodzaju rulon (wykonany z niemal 100% czystej miedzi) wymienia 64 schowki ze sprzętem świątynnym oraz złotem i srebrem o wadze blisko 200 ton! Ostatni fragment Miedzianego Zwoju mówi o ukrytym w jaskini rulonie, który zawiera dokładny opis schowków oraz ich inwentarz. Niektórzy sądzą, że tą jaskinią jest właśnie Studnia Dusz pod Fundamentem Skały. Nie przypadkiem szczytowa skała wzgórza Moria była obiektem zainteresowania wielu poszukiwaczy skarbów, o których przygodach dużo się opowiada.


SZAMBALA, ŚAMBHALA - Królestwo Moryah - Mistrza Himalaya

Zaprawdę powiadam ci, że ludzie zamieszkujący Szambalę wychodzą czasem na powierzchnię ziemi. Spotykają się z ziemskimi pomocnikami Szambali. Działając dla dobra ludzkości, przesyłają cenne podarunki, godne uwagi pamiątki. Mógłbym ci opowiedzieć wiele historii o tym, jakie cudowne dary otrzymywano. Nawet sam Rigden-Jyepo ukazuje się od czasu do czasu w ciele ludzkim. Pojawia się nagle w świętych miejscach, klasztorach i o wyznaczonych porach wypowiada proroctwa... --- Rozmowa z Wysokim Lamą Tsa-Rinpoche (Mikołaj Roerich, "Szambala", 1930 r.)

Szambala (Shambhala) czy Śangri-la to główne centrum duchowe Ziemi, które położone jest w Himalajach. Ukształtowanie geograficzne, ciężki górski klimat, oraz ochrona sił nadprzyrodzonych czynią to miejsce trudno dostępnym. Szambala jest bramą łączącą ziemski świat fizyczny ze światem duchowym, jest krainą wolną od cierpień i konfliktów. Miejsce tworzące ten świat duchowy nie jest skażone problemami świata materialnego. Szambala jest krainą Światłości którą zamieszkują duchowi nauczyciele świata z czystą karmą, którzy podczas procesu reinkarnacji nie muszą się wcielać na poziomie ziemskim. Życie ich polega na medytacji i pogłębianiu najwyższych praktyk duchowych, oraz kierowaniem losami ludzkiej Rasy. Karma to prawo przyczyny i skutku, w dosłownym tłumaczeniu znaczy działanie, i jest wynikiem naszych wcześniejszych działań z przeszłego lub teraźniejszego życia. Jeżeli dzisiaj napracujemy jakiś potencjał energii pozytywnej lub negatywnej będzie ona miała określony skutek w przyszłości.

Nazwa Szambala wywodząc się z Wschodu, szybko zawładnęła wyobraźnią wielu ludzi Zachodu. Ma to być kraina wielkiego podziemnego królestwa stolicą którego jest miasto o nazwie Agharti (inne wersje nazwy to Asgartha, Agartha, Agarthi). Mityczna kraina Szambali ma znajdować się gdzieś na kontynencie azjatyckim, a pamięć o niej jest silna szczególnie w przekazach buddyjskich i bon. Jak pisze Sungma Lama w swojej książce "Agartha" (1951): "Historia Agarthy zaczęła się 60.000 lat temu, kiedy to pewne plemię pod przewodnictwem świętego człowieka zniknęło pod ziemią. Mówi się, że mieszka tam wiele milionów ludzi, nauka zaś przewyższa wszystko, co w tej dziedzinie znamy na powierzchni ziemi...". Przywódca, o którym mowa w tym fragmencie w buddyzmie nosi nazwę Rigden Jyepo - Król Świata (Dżagat-Radża). Ma to być człowiek niesamowicie rozwinięty duchowo, który kontaktuje się z bytami z "wyższego świata", opiekując się życiem na Ziemi. W swojej książce "Le Spiritisme dans le Monde" (1875) Francuz Louis Jacolliot opisuje swoje spotkanie z braminami w pewnej świątyni. Święci mężowie mieli mu pokazać prastary manuskrypt, zapisany na liściach palmowych, noszący tytuł "Agrouchada Parikshai" - Księga Duchów. Opisany w niej był mityczny podziemny świat, na czele którego stał Najwyższy Przywódca - Brahma-Atman, znający największe sekrety nauk tajemnych.

Szambala czy Śambhala jest symbolem duchowej krainy opartej na miłości, mądrości i wewnętrznej mocy. Tajemna Droga Szambali wyraża podróż do ukrytych skarbów naszego wnętrza, zachęca i prowokuje do odkrycia w sobie Spokoju i Tajemnicy. Aghartę zamieszkuje lud pochodzący ze starożytnej Atlantydy, który dzięki tajemniczej mocy Vril dysponuje technologią znacznie przewyższającą nasze techniczne osiągnięcia. Jest to moc telepatyczna, która w poważnym stopniu może wpływać na zmiany materii. Warto tu raz jeszcze powołać się na panią Bławatską, która pisze: "Istnieje straszliwa moc astralna, znana Atlantom i nazwana przez nich Masz-mak. (...) Jest to właśnie moc Vril, której używa Nadchodząca Rasa. (...) nazwa Vril jest być może fikcyjna, jednak w istnienie samej tej siły nikt w Indiach nie wątpi. (...) ta siła wibracji była wycelowana w armię wroga z działa umieszczonego w maszynie latającej, na przykład w balonie. Zmieniała w popiół sto tysięcy ludzi i słoni tak łatwo, jak zdechłego szczura. Siłę tę przedstawiono w Wisznu Puranie, w Ramajanie i innych dziełach... Co by było, gdyby tę siłę pozwolono naszej generacji dodać do jej zestawu anarchicznych zabawek - bomb zegarowych, wybuchających pomarańczy, "koszy kwiatów" i innych morderczych cacek pod niewinnie brzmiącymi nazwami? Czy ta siła ma się kiedyś stać własnością wszystkich bez wyjątku?"

SZUKAJ na naszej stronie


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3