HTS :: O nas ... :: News :: The Himalaya Master :: Biblioteka :: Uniwersytet Himalaya :: Galeria
Multimedia :: Podcast :: Złoty Brzask :: Warsztaty :: Zajęcia cykliczne :: Kalendarz Ezoteryczny
Prezenty dla sponsorów :: Tablica Ogłoszeń :: Linki :: Kontakt :: Wpłać dotację :: Mapa Strony
» HTS » Biblioteka » Duch Święty w Trójcy

Follow us on:
UNIWERSYTET HIMALAYA
NAUKI MISTRZÓW
Ezoteryczny Uniwersytet
Duchowy HIMALAYA
Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowych studiów korespondencyjnych.
Po zarejestrowaniu będziesz otrzymywać dwa razy w tygodniu Duchowe Orędzie Himalajskich Mistrzów w postaci lekcji i wykładów.
Liczba studentów: 878
Zarejestruj się
Biblioteka Wiedzy Ezoterycznej - katalog
SATSANG on WEB
Himalaya Master - odpowiedzi na pytania Uczniów, Studentów
Zbiory nauk duchowych:
Sûtry: HRIDAYA (Apokryfy)
Udâny: PMH
Ćakramy
Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Jogasutra
Księga Jogi - Ryszi Patańdźali. Komentarze
Gematria
Mistyczna Numerologia
Kosmogram Gematryczny
Listy od Mistrza
Duchowe nauki i rady zawarte w listach od Himalaya Master do Uczniów
Gâthâ
Nauki wierszem, poematy i powiedzenia metryczne
Słownik
Himalaya Wiki
 
 


KSIĄŻKI, SKRYPTY, CD
PREZENTY DLA SPONSORÓW
Nowości:
Devanagari
praca zbiorowa
blok do ćwiczeń
kaligrafii sanskrytu
Czohanija 2008
Himalaya Tirtha Sangha
Pieśni duchowe, bhadżany, hymny wedyjskie, mantramy nagrane podczas Festiwalu Czohanija 2008.
Sukha Sutra
The Himalaya Master
Płyta CD, 42 afirmacje piosenki, które pomagają rozwinąć cechy bogactwa duchowego i materialnego.
Przekazy Mistrza Himalaya TOM 2
Himalaya Master
Perły Duchowej Wiedzy. Kolejne odpowiedzi na nurtujące pytania, porady i wskazóowki. Autor prostuje wiele zagmatwanych zagadnień z dziedziny Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
Aktualna lista prezentów
 
 
Licznik odwiedzin: 3933116
Ostatnia aktualizacja strony:
16-06-2017, 00:18


Tradycyjna, autentyczna Religia naucza rozważania trzech aspektów Boskości: Brahmān to Stwórczy Wszechduch, Wiszńu to Życie całego Stworzenia, a Śiwa to aspekt Łaski Duchowej, kresu formy i wzniesienia duszy na wyższy poziom bytu. Trimmurti, to inaczej Trójca Święta albo lepiej Trójciało, a jest to opisowe przedstawienie dynamiki Absolutu w jego działaniu na niższych, foremnych planach bytu, gdzie trzy Święte Imiona, Brahmān, Wiszńu oraz Śiwa są w istocie Przenajświętszymi Imionami Jedynego i Najwyższego Boga w trzech różnych tradycjach wyjaśniania i ujmowania Boskości w całej Euro-Azji!

Aspekt Brahmāna podkreśla proces Sŗszti, czyli akty tworzenia i stwarzania, proces stwórczy w wykonaniu Boga. Aspekt Wiszńu uwypukla proces Sthiti – trwania, istnienia, życia i przeżycia stwo-rzeń, czyli dynamizm życiowy całego Istnienia. Aspekt Śiwa koncentruje się na uwalnianiu i wyzwalaniu, na niszczeniu starych i zużytych form oraz nagromadzonych uwarunkowań i barier, będąc w istocie procesem Pralaya – roztapiania cierpień, grzechów, chorób i materialnych więzów w odwiecznym, kosmicznym Ogniu Miłości. Laya jest centralnym, najistotniejszym procesem duchowym, a Pralaya to przeistoczenie, transformacja społeczeństw, cywilizacji, czy całych planet w wyższą formę bytu przy końcu ewolucyjnego cyklu czasu.

Podstawowe definicje opisowe Boga wedle Świętych Pism mówią, że „Bóg jest Duchem, Bóg jest Światłem (Energią), Bóg jest Ogniem i Bóg jest Panem Stworzenia”. Wiemy stąd, że aspekty Ojca, Syna i Ducha Świętego są tylko trzema manifestującymi się Obliczami Najwyższej Boskości, która jedną jest, a nie trzema różnymi czy oddzielnymi Bogami. Brahmān to Ojciec i Stwórca wedle najstarszych religijnych i mistycznych tradycji, zaś Wiszńu to Syn Boży, Syn Dharmy (Religii), który przychodzi ratować to, co zginęło i ożywić Ducha Prawdy Bożej w zdegenerowanych i upadłych formach religijnych tak, że Wiszńu jest Karmicielem, który Słowem Bożym karmi wszystkie spragnione dusze. Śiwa jest Duchem Świętych, Duchem Łaski i Duchem Panującym w i nad każdym istniejącym stworzeniem, dawcą Charyzmatów, czyli magicznej, cudownej Mocy Bożej Siddhi, a także Duchem Prowadzącym i Kierownikiem Dusz, czyli Guru wszystkich Stworzeń.

Oczywiście, wszystkie istotne aspekty Boskości tworzące Kos-miczny Trójkąt Sił Duchowych, Trimmurti posiada i manifestuje każde z Imion Najświętszych, jako, że Bóg niezależnie od rodzaju swego przejawienia zawsze i wszędzie jest Całością, Wszystkim we Wszystkim. Święte Imiona Boga zwiemy Bramami Boskości i w istocie każde takie Imię Boże opisuje Wrota Raju i jest Bramą Nieba dla wszystkich tych, którzy przez całe swoje życie często i regularnie z czcią, szacunkiem i oddaniem intonują i uwielbiają Boga, pod Jego Niebiańskim Imieniem. Duch Boży Śiwa jako trzeci aspekt Trójcy odpowiada za rozpuszczenie formy i struktury przy końcu cyklu czasu i zawsze zapowiada Wielką Przemianę. Ludzie przyciągnięci do tego imienia stoją zwykle u progu wielkiego Duchowego Wyniesienia i Ascencji, wielokrotnie opisywanych w życiu Świętych, Proroków i Mistyków.

Śiwa to bardzo starożytne Imię Boga, dobrze znane jeszcze w czasach z przed rozkwitu cywilizacji Ārjów, która zaistniała w po-czątku Kālī Jugi, czyli około 3 tysiące lat przed erą chrześcijańską. Kultura duchowa Ārjów ten aspekt Boskości nazywała Imieniem Rudra, stąd współcześnie utożsamienie obu Imion Świętych ze sobą. W rzeczywistości Imię Śiwa i wielbiąca fraza: Om Namaśśiwāja spotykana jest jako napis w najstarszych świątyniach świata z przed  10-12 tysięcy lat, a nawet w starszych. Świadczy to o tym, że w najdawniejszych czasach ludzie znali Boga i wielbili Boga używając Jego Świętego Imienia, a aspekt Ducha Świętego i Łaskawego był widać najłatwiejszy do osiągnięcia, najprzystęp-niejszy.

Wiemy, że Łaska Boża, Duch Święty jest Osobą Trimmurti, Trójcy Świętej, nie dziwią zatem piękne osobowe opisy siedzącej na Tronie Chwały - personifikacji Śiwa – Osoby Ducha Świętego, ani wizje ludzi, którzy przeżyli własną śmierć, a w pośmiertnym Świetle Sądu ujrzeli trzy Boskie Postacie, Brahmāna, Wiszńu i Śiwa, który ostatecznie wydawał Sąd o dalszym losie i przeznaczeniu duszy. Osoba Pana Śiwa, Ducha Świętego w prawej ręce trzyma piękny, złocisty Trójząb, Triśula, który jest symbolem władzy i panowania Ducha Bożego nad trzema światami: fizycznym, astromentalnym i niebiańskim (duchowym). Bębenek Ďamaru o kształcie klepsydry przypomina o rytmie cyklów czasu, o czasie narodzin, życia i śmierci dusz w różnych formach bytu.

Śiwa jest Bóstwem Pokoju, Duchem Pokoju, Duchem Pacyfizmu, a Duch Święty jest właśnie tym, który wprowadza każdą istotę w Odwieczną Ciszę i Spokój Wielkiej Przestrzeni, w którą wchłaniane są wszystkie stworzenia i formy w czasie Mahāpralaya – kiedy cały istniejący Wszechświat kurczy się do rozmiarów kropli, BINDHU – pierwotnego jaja, z którego Wielki Wybuch rozpoczyna istnienie nowego cyklu przejawienia całego Wszechświata. Śiwa jest czczony w postaci Lińgamu, czyli pierwotnego Jaja Stworzenia, co jest zasadniczym znakiem Kultu Duchowego, który w wielu krajach jest pieczołowicie kultywowany jako Wielkanocne Jajko, chociaż ma o wiele głębszą treść i kosmiczny wręcz sens. Kamienie oszlifowane na kształt Jajka i osadzone na stałe w podłożu wzdłuż przepływającej wody, to często jedyne ołtarze Śiwa, Pana Ducha, Króla-Ducha.
 
Śiwa jako osobny wizerunek ukazywany jest z Trzema Oczami, tak, że oprócz dwóch zwykłych, fizycznych oczu, wzdłuż czoła posiada jeszcze Trzecie Pionowe Oko, które widzi poprzez czas i przestrzeń, dając holograficzną WIZJĘ i OBJAWIENIE, czyli Boską Wszechwiedzę. Obudzenie Trzeciego Oka jest oznaką uduchowienia i Zjednoczenia się z Panem Śiwa, a wszyscy wielbiciele Trzeciej Osoby Boga są też jednocześnie budzicielami Trzeciego Oka i wizjonerami uchylającymi zasłonę Wieczności i Tajemnicy, Misterium Bożego.

Kamienne Jajo, Lińgam o niebieskiej, złocistej albo krystalicznie białawej barwie pomaga być w ciągłej łączności z Duchem Świętym, z Osobą Bożą w Trójcy. Każda postać Trójcy ma swoją partnerkę, małżonkę, a żeńska istota Ducha Świętego nosi odwieczne Imię Śakti (Potęga, Moc) lub Pārwatī (Dobroczynność), co oznacza, że Boski Duch zawsze stowarzyszony jest z Mocą i Dobroczynnością, co składa się na Łaskę Bożą. Lińgam jest właśnie symbolem dobroczynnej Mocy Bożej, która najlepiej spływa na Ziemię w dni Śiwa, jak w poniedziałki wieczorem albo w Dni Nowiu, czy raczej noce poprzedzające Nów Księżyca, zwane Nocami Śiwa (Ducha) – Śiwaratri. Raz w roku celebrowana jest też Wielka Noc Pana Śiwa – Święto Ducha Świętego i jest to Mahāśiwaratri, obchodzona w czasie Nowiu Księżyca w Znaku Ryby!

Śiwa – Osoba Ducha Świętego przedstawiana jest wraz z partnerką Śakti oraz z dwoma Synami Bożymi, z Ganeśą oraz Kumāra (zwanym też Skanda albo Kartikkeja). Śiwa jest często w towarzystwie Nandidewa, Anioła o Kształcie Wołu, Byka oraz w towarzystwie Wiel-kiego Uczonego Mędrca o Imieniu Ŗszi Bhŗńgi, dawcy Wiedzy. Miliardy ludzi codziennie wielbią Boga intonując „Om Namaśśiwāj(a)” albo „ Om Śiwāja Namaħ” – Chwałę Bogu, oddając jednocześnie pokłon pełen czci i uwielbienia!

The Himalaya Master

Jeśli podobał Ci się artykuł
dodaj do niego swój głos
8
Zobacz ranking najbardziej popularnych artykułów na naszej stronie
SZUKAJ na naszej stronie
WARSZTATY, SEMINARIA
KALENDARZ IMPREZ
  Najbliższe warsztaty:
1-13 Lipiec 2017
Beskidy

Letni obóz: Ajurweda - Joga & Tantra. Program warsztatowy przeznaczony dla wszystkich chętnych chcących praktykować jogę (laja, bhaiszadźja, tantra, radża, etc.), a także dla wszystkich tych, którzy uczestniczyli już w dłuższych warsztatach jogi. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na warsztaty, czille i zgrupowania doskonalące i rozwijające Jaźń.
19-25 Sierpień 2017
Obóz nad jeziorem

Rebirthing – oóz nad jeziorem. Odradzanie, wybaczanie, uwalnianie od traum i stresów. Budowanie poczucia własnej wartości.
21 Wrzesień - 1 Październik 2017
Beskidy

Październik, Listopad 2016
Puck

Joga Świadomego Odchodzenia i Długiego Życia. Uwalnianie lęku przed śmiercią, od fatalnych klątw, oczyszczanie doznań sennych i astralu, techniki przenoszenia świadomości w wyższe wymiary egzystencji. Zjawisko śmierci klinicznej, Anioły – opiekunowie odchodzących z tego świata. Modlitwy.
Wszystkie warsztaty
Zajęcia cykliczne
Warunki uczestnictwa
Kalendarz Ezoteryczny
 


OGŁOSZENIA
 
Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
CHIŃSKI
.
Prosimy o kontakt
na adres mailowy:
info@himalaya-tirtha.org

Poszukujemy TŁUMACZA
z języka polskiego na
HISZPAŃSKI
.
Prosimy
o kontakt na adres mailowy: 
sadadeva@yahoo.es
Tablica ogłoszeń
 
   
 

© 2005-2010 by Himalaya Tirtha Sangha.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów
zawartych na stronie bez zgody jej autorów jest ZABRONIONE.
Engine by CodaTeam

Kontakt: info@himalaya-tirtha.org


Firefox 3  Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!
 
strona zaprojektowana
i zarządzana na platformie
Apple Macintosh
komunikację oraz wymianę
danych z serwerem ftp
obsługuje TRANSMIT 3